O nás


Mgr. Petr Růžička, DiS., MBA

Narodil jsem se v roce 1993 v pražských Horních Počernicích, kde žiji stále. Patřím již do čtvrté rodové generace Růžičků žijících v Horních Počernicích. Můj praděda měl v Horních Počernicích první koncesovaný elektrotechnický závod. Vystudoval jsem Univerzitu Jana Amose Komenského Praha v magisterském oboru Pedagogika a bakalářském oboru Evropská hospodářskosprávní studia. Absolvoval jsem také Vyšší odbornou školu CEDUK v oboru Projektové řízení.

Pracuji jako učitel na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu. Zároveň jsem od roku 2018 zastupitelem MČ Praha 20 - Horní Počernice. V roce 2020 jsem působil jako radní pro sociální věci, zdravotnictví a spolkovou činnost.

Působil jsem také jako místopředseda Nadačního fondu ŠANCE, který dlouhodobě podporoval osoby v tíživé životní situaci, děti ze sociálně znevýhodněných a pěstounských rodin. Například organizací sbírky pro osoby postižené ničivým požárem jejich domovů v jednom z bytových domů u nás na sídlišti v Horních Počernicích.

Členem KDU-ČSL a Mladých lidovců jsem od roku 2016.

Pokud zrovna neučím nebo neřeším nějaké úřední záležitosti, rád trávím čas s rodinou a svými přáteli, jsem milovníkem zvířat, zejména psů, mám rád filmy, klasickou i moderní hudbu a mou velkou zálibou jsou moderní dějiny. Mám navíc to štěstí, že právě historii i vyučuji. Jsem svobodný.

MOTTO: "Naším hlavním smyslem v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, alespoň jim neubližujte." DalajlámaMarkéta Čekanová

Zdravím všechny Počernické, 

Na úvod chci říct, že můj cíl není válka politických stran, ale zlepšení života v Horních Počernicích. 

Chci, aby Počernice byly krásným místem k životu pro všechny věkové kategorie. 

Chci se věnovat věcem, které mají pozitivní dopad a dále být součástí dobrovolnických projektů.

Společně s vámi se povedlo:

- uspořádat několik sbírek pro azylový dům SKP HOPO
- sbírka pro útulek naděje pro čtyři packy
- povedlo se nám v první vlně koronaviru našít obrovské množství roušek, které jsme rozdávali seniorům a dětem v SKP HOPO.
- udělat radost lékařům společným pečením.

Dále jsme se s rodinou podíleli na akci se skřítkem podzimníčkem a vánočních věncích pro seniory.

Aktuálně je mým cílem dokončení sbírky školních potřeb pro děti z azylového domu a začátek projektu Počernické záhonky o kterém dodáme informace v nejbližších dnech. 

S přáním krásného léta.

Markéta Čekanová


Tomáš Pelikán

Dobrý den všem, jmenuji se Tomáš Pelikán. Je mi 27 let. Po ukončení povinné školní docházky na ZŠ Ratibořická jsem vystudoval Cestovní ruch na škole SSOŠ START. 

V současné době pracuji jako zástupce vedoucího pošty na Černém mostě. 

Mezi mé záliby patří cestování, poslech rockové hudby, sledování filmů, počítačové hry, procházky s mým úžasným psem a moji přátelé. 

Horní Počernice jsou mým celoživotním domovem a chci je opět hezké a slušné. Nelíbí se mi masivní zástavba, která v posledních letech v Počernicích vyrostla. Požaduji přiměřený rozvoj. Především chci zachování stávajícího charakteru našich Počernic. S developery se kamarádit nehodlám! 


Olga Nevřalová

 Zdravím všechny hornopočernické,

vystudovala jsem v Praze SVVŠ gymnázium a poté meteorologickou nástavbu. Přes 16 let jsem pracovala v Českém hydrometeorologickém ústavu a potom v Telecomu. V důchodovém věku jsem pracovala řadu let jako recepční pro firmy i v hotelích. 

V současné době pracuji pro naše seniory ve výboru Svazu tělesně postižených, z. s. Praha 20 - Horní Počernice.

Mezi mé záliby patří meteorologie, příroda, hory, voda, moře, četba, procházky se psem a country hudba.

Dění v Horních Počernicích mě dlouhodobě zajímá. Ráda bych se aktivně zapojila. Chtěla bych docílit ke zlepšení naší přírody, například parků a výsadbě nových stromů.


Bc. Emilie Moláčková

Ráda bych pozdravila všechny občany Horních Počernic.

Narodila jsem se v 1987 v Praze a dlouhá léta žiji v Počernicích. Můj studovaný obor je sociální a pastorační práce na UK v Praze na evangelické teologické fakultě, proto jsem se rozhodla jít i nadále cestou sociální práce. 

V současné době pracuji v Gerontologickém centru u seniorů

Jelikož mám k Horním Počernicím vztah, ráda bych se také podílela na jejich pozitivním rozvoji, charitativních projektech a případně pomohla v nouzi. První zkušenosti jsem nasbírala při povodních 2002 a dobrovolnictví při tornádu v 2021 na Moravě, kam jsem jela pomáhat koordinovat a poskytnout psychosociální krizovou pomoc.

Mezi mé záliby patří cestování, fotografování, tenis, hraní na hudební nástroje, malování, vzdělávání a dlouhá léta jsem trávila časy u koní.


Tereza Votavová

Jmenuji se Tereza Votavová a narodila jsem se v roce 1993. Celý svůj život žiji se svou rodinou v Horních Počernicích. 

V současné době pracuji na zkrácený úvazek jako laborantka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

Mám dcerku Elišku, která je pro mě v životě vším. Spolu s přítelem chceme i nadále žít v Počernicích. 

Ráda bych podpořila výstavbu obecních bytů pro začínající rodiny nebo seniory. Dále mě trápí postupně stárnoucí lékaři a chybějící některé odborné specializace lékařů, za kterými musíme daleko dojíždět. 

Mezi mé záliby patří rodina, zvířata, přátelé, hudba a sport.


Vendula Svobodová

Dobrý den, jmenuji se Vendula Svobodová a je mi 27 let. 

V současné době pracuji jako zahradnice hlavního města, což je zároveň i mým velikým koníčkem. 

Ve volném času ráda čtu a zajímám se noetické vědy i astronomii. V Horních Počernicích žiji od svého narození. Mám to tu moc ráda. 

Ráda bych podpořila výsadbu alejí v ulicích a doplnění městské zeleně. Moc by se mi tu líbili nové parky a velký lesopark. Podporuji projekt "Počernické záhonky", který vnímám jako skvělý komunitní projekt. Také je nutné zajistit lepší úklid a čistotu veřejných prostranství. O toto bych se ráda zasadila. 

Děkuji za podporu. 

Citát: "Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš." - Albert Einstein


Lukáš Kuloušek

Lukáš žije v Horních Počernicích spolu s dvěma dcerami, které má ve výhradní péči a se svou přítelkyní a její dcerkou. Přiznává, že Horní Počernice si hodně zamilovali. 

K Lukášovým zálibám patří poker, foceni, stanování, ale především rodina. 

"V komunální politice mě určitě budou zajímat různé společné rodinné a komunitní aktivity, ale i životní prostředí a doprava," říká. 

"Jinak pracuji jako skladník a kdo říká že nemá rad svoji práci, tak ji neumí dělat správně. To je takové mé malé motto."