Snahy amatérského „dopraváka“ zastupitele Hoška z Počernice JINAK aneb 213 000 Kč letí z okna!

21.01.2022

Vážení čtenáři,

jako zastupitelé v opozici pravidelně sledujeme veřejně dostupné materiály, které se týkají chodu naší městské části. Při posledním procházení zápisů z rady nás velmi zaujal bod "Návrh předložení poptávkového řízení na zhotovitele návrhu opatření na zklidnění dopravy na Chvalech". Přitom obdobná studie už v minulosti byla zadaná, vypracovaná a především z rozpočtu městské části zaplacená!

Zajímá vás, proč podobný pamflet opět vzniká? S možnou budoucí cenou okolo 213 tisíc korun v době ekonomické krize?! Nenajdou se daleko potřebnější a prospěšnější aktivity, kam by městská část měla směrovat své peníze?

Odpověď je prostá. Pan koaliční zastupitel Hošek (Počernice JINAK) totiž bydlí v ulici Slatiňanská na Chvalech. Dlouhodobě odmítá jakékoliv dopravní zásahy a nejraději by okolí svého domova trvale "dopravně zklidnil". Bohužel ale snahy "o klídeček" omezuje výlučně jen na okolí svého domova! Paradoxně ale tento zastupitel odmítá třeba i podporu našeho Sboru dobrovolných hasičů, kteří mají své zázemí právě na Chvalech. Možná se bojí, aby ho hasiči svými aktivitami také nerušili! Není zřejmě náhodou, že Počernice JINAK jako jediné politické uskupení odmítlo na zastupitelstvu vznik jednotky dobrovolných hasičů. Byli jediní, kdo hlasovali PROTI. Přitom členové našich dobrovolných hasičů dělají už teď pro Horní Počernice tolik práce, o jaké se zastupitelům z uskupení Počernice JINAK nikdy ani nesnilo.

Pan Hošek zjevně nemá problém využívat svou moc vlivného koaličního zastupitele. Přitom doprava v ulici Stoliňská je v porovnání s jinými místy v Horních Počernicích téměř minimální. Co mají říkat občané v ulicích Ve Žlíbku, Božanovská, Ratibořická, Chvalkovická, U Úlů, na Křovinově náměstí a v neposlední řadě v ulici Náchodské? Oba dva bydlíme na Náchodské ulici a nikdy nás ani nenapadlo, abychom v práci zastupitelů prosazovali své soukromé zájmy na úkor druhých lidí. 

Dobře samozřejmě víme, že doprava u nás je těžký oříšek. Za obě naše uskupení chceme řešit dopravu v Počernicích komplexně, nikoli pouze lokálně. Z toho důvodu by zastupitelé měli myslet především na to, aby každá změna, kterou prosazují, byla ve prospěch lidí v Horních Počernicích. Nikoli pouze soukromých "předzahrádek" zastupitelů. Pak je totiž v sázce to nejcennější - důvěra voličů.

Přejeme vám krásné zimní dny.

Daria Češpivová (HOP - Hnutí Občanů Počernic) a Petr Růžička (PRO Počernice)

Ilustrační foto: Chvaly, Slatiňanská