PRO LEPŠÍ POČERNICE – CHCEME VIDITELNOU ZMĚNU!

03.12.2021

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

rádi bychom Vám představili nové sdružení aktivních občanů "PRO Počernice", které jsme oficiálně představili symbolicky 7. 7. 2021 v 7:07.

Já, Petr Růžička, aktivně pracuji jako Váš zastupitel už tři roky a dělám všechno, co je v mých silách a možnostech. Každému z Vás, spolku nebo organizaci, kteří se na mě obracíte, se snažím pomoci. Mám za sebou několik dobrovolnických i dobročinných projektů a spoustu fungujících věcí, které se mi podařilo prosadit. Například organizaci potravinové sbírky "Počernice nejen sobě", sbírku aktovek a školních potřeb pro pěstouny, sbírku Chráněného bydlení na Xaverově, dobrovolnickou akci "Pečeme pro počernické zdravotníky", věnování stavební buňky pro prospěch Reuse - centra a mnoho dalšího.

Bez střetu zájmů a všechno ve svém volném čase. Zároveň nemám žádné přímé nebo nepřímé napojení na developerské společnosti, nevlastním ani nepracuji pro žádné firmy se zakázkami z úřadu, nepobírám dotace ani granty, nepracoval jsem nikdy pro náš úřad nebo jeho příspěvkové organizace, nebydlím v obecním bytě ani nevyužívám obecní komerční prostory. Má rodina také ne.

Já, Markéta Čekanová, aktivně pracuji jako dobrovolnice ve Středisku křesťanské pomoci na Křovinově náměstí, kde každoročně pořádám sbírku školních potřeb. V loňském roce jsem se aktivně zapojila do akce "Šijeme roušky pro seniory" a "Pečeme pro počernické zdravotníky". Mojí velikou zálibou je i můj projekt "Počernické záhonky", který je kombinací sousedské a komunitní akce.

Možná si říkáte, proč vzniká nové uskupení? Důvod je prostý. Nechceme netransparentní, neefektivní a neobčanský způsob vládnutí naší radnice a všechny staré "pořádky", které za současným vedením úřadu stojí. Ze současného stavu na radnici je nám smutno. Rádi bychom proto prosadili pozitivní změnu.

Podobně jako Mgr. Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic) a její kolegové z minulého vedení chceme úřad otevřený, transparentní a vstřícný ke všem občanům. Nebudeme si tykat s developery a místními "kmotry".

Věříme tomu, že změnu je možné provést, ale potřebujeme k tomu Vaši podporu. Zároveň budeme moc rádi, když budete mít zájem s námi spolupracovat a spolupodílet se na ní. Více informací naleznete na webových stránkách www.propocernice.cz nebo nám můžete napsat na e-mail: propocernice@gmail.com. 

Sledujte nás, sdílejte nás a prosím, zapojte se.

Děkujeme za Vaši podporu.

S úctou, 


Mgr. Petr Růžička, DiS.                                                                             Markéta Čekanová
zakladatel sdružení, učitel, zastupitel, dobrovolník                 spoluzakladatelka sdružení, revizní technik,                                                                                                                                manažerka, dobrovolnice